مقالات مرتبط با نمای ساختمان

مقالات آلوسوئیس باند

ژورنال و مقالات برتر هلدینگ آلوسوئیس باند

1400/12/12 : تاریخ مطلب چوب ترمو یا ترمو چوب چیست؟


چوب ترمو چیست؟

سال ها میباشد که سوزاندن سطح چوب آن را در برابر تمامی شرایط جوی مقاوم میسازد . ترموود یا چوب ترمو همان چوب معمولی میباشد که تمامی صمػ آن را بر اثر فرایند ترمو کردن سوزانده شده است . ترموود یکی از مناسب ترین جایگزین ها برای چوب هایی میباشد که اشباع شده اند ،چوب های اشباع شده در واقع چوب هایی میباشد که به محیط زیست هیچ گونه اسیبی نمیرساند ، ترموود هم نیز مانند این چوب ها هیچگونه زیانی برای طبیعت نخواهد شد . این حرارت دهی و مقاوم سازی چوب میتواند دارای مزایا و معایبی خواهد داشت که در ادامه خواهد داشت . مقاوم سازی چوب در مقابل پوسیدگی ،و قارچ ،افزایش استحکام ،ایجاد ترک کمتر و تبدیل آن به عایق مناسب میباشد .


نحوه انجام مراحل چوب ترمو چیست


چوب ترموود در واقع در ابتدا در دمای 081 الی 221 درجه سانتی گراد حرارت خواهد دید . این حرارت دیدن تا قبل از رسیدن به مرحله سوختن افزایش دما را پایان خواهند داد . در مرحله بعد افزایش دما ، ساختار شیمیایی چوب را تغیر میدهد و در نتیجه خواص آن نیز منجر به افزایش مقاومت و استحکام چوب و این عمل خاصیت عایقی چوب را افزایش خواهد داد . این فرایند در واقع میتوان گفت رنگ چوب را به طور کلی تغیر میدهد و رنگ آن را به قهوه ای تیره تبدیل مینماید . فرایند ترمو چوب دارای فرایند مختلفی میباشد اما سه مرحلی خشک کردن ،حرارت دیدن ،خنک کردن در تمامی فرایند ترمو کردن چوب به صورت مشترک میباشد .

 

ترمووود


فرایند چوب ترمووود


یکی از ویژگی هایی که در ترمووود ها بسیار مورد توجه میباشد دوام و ثبات آن ها میباشد در فرایند ترمو کردن چوب در واقع رطوبت چوب به صورت چشمگیری کاهش میابد در نتیجه با محیط رطوبت بیرون تبادل رطوبتی خواهد داشت . این چوب ها در واقع میتوان گفت در برابر حشرات و پوسیدگی بسیار نمقاوم میباشد . در فرایند ترمو کردن چوب در واقع میتوان گفت سلولز ها در این فرایند به صورت کامل سوزانده میشوند )سلولز ها در واقع قند چوب میباشد ( قند در چوب درختان در واقع مولد رشد حشرات و قارچ ها میباشد در نتیجه با سوزاندن این سلولز ها این منبع به صورت کامل از بین خواهد رفت . سومین مزایایی که در فرایند ترمو کردن چوب بسیار مناسب میباشد در طی فرایند ترمو کردن چوب و االور های ترمو تمامی رزین های داخل درختان به طور کامل حذف میگردد و باکتری ها کشته میشود . و این از بین رفتن ها باعث مقاوم سازی چوب خواهد شد .


کاربرد های چوب ترمو یا ترمو چوب چیست


ترموود دارای کاربرد های بسیاری میباشد از جمله کاربردی که میتوان به آن اشاره نمود:

نمای ساختمان
تابلو های مغازه
کف پوش های فضای باز و داخلی
انواع دکوراسیون های داخلی
انواع مبلمان فضای باز
آالچیق ها
پرگوال ها
سایه بان و پرگوال ها
بام و باغ )روف گاردن ها (
درب و پنجره زیر سقف
سونا و استخر
دست انداز نرده
کف پله
گلدان
قرنیز ها
و.....


قیمت ترموود در تهران


ترموود در واقع میتوان گفت جزو آن دسته از محصوالتی میباشد که دارای قیمت ثابتی نمیباشد و دارای نوسانات بسیاری میباشد تعین قیمت ترموود بر اثر عوامل متعددی تعین میشود موارد مختلفی وجود دارد که بر قیمت ترموود تاثیر خواهد گذاشت و این موارد برای ترموود ایرانی و فنالندی به صورت کامل ثابت میباشد . این عوامل عبارتند از: 0 میزان ترمووودی که میخواهید استفاده نمایید به نوعی یعنی میزان متراژی که مد نظر دارید 2 نوع ترمووودی گکه میخواهید استفاده نمایید 3 نوع ابزاری که میخواهید روی ترموی شما برش زده شود اگر به دنبال خرید ترموودی میباشد که از لحاظ هزینه برای شما مقرون به صرفه باشد شما باید از ترمووود ایرانی استفاده نمایید ترمووود ایرانی به نسبت ترمو فنالندی بسیار مقرون به صرفه تر میباشد . در نظر داشته باشید برخی از فروشندگان ترموود در بازار تهران اقدام به این نموده تا چوب هایی را به عنوان ترمو ایرانی به شما معرفی مینمایند که دارای معایب زیر میباشند ترک های زیادی در طول چوب مشاهده میشود باد کردی در سطح چوب بسیار دیده میشود چوب به رنگ سیاه میباشد .

 

چوب ترمو


ترمووود کف چیست ؟


در واقع به ترموود کف نام دیگری نیز شده است نام این ترموود به نام کفپوش ترمووود ترمووود دک نام گذاری شده اند ترموود های دک در واقع به عنوان یکی از انواع ترموود های زیبا میباشد اما تفاوت این ترموود با ترمووود های معملی در میزان مقاومت آن میباشد . بری از این ترموود ها برای استفاده از تایل استفاده مینمایند تا با این کار برای کف بهترین استفاده را نمایند و با این کار مقاومت چوب را افزایش میدهند . در واقع کفپوش های ترموود میتواند یکی از بهترین گزینه هایی باشد که بتوان برای کف استفاده نمود در واقع عمر طوالنی را دارا میباشد و برای هر نوع فضایی قابلیت استفاده را دارد . کفپوش های کف در واقع به نسبت ترموود های دیگر با ترموود های کف متفاوت نیست و تنها در ضخامت ان بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد اما در میان ترموود کف دو نوع مختلف میباشد ترموودی کف هایی که در فضای بیرونی استفاده میشوند و ترمووود های کف هایی کدر فضای داخلی استفاده میشود و این دو در مشخصات ان بسیار تفوات خواهد داشت . یکی از بزرگ ترین مشخصات ترموود های کف در فضای بیرون به این اشاره نمود مقاومت چندین برابری در برابر فضای رطوبتی و باد و باران و آفتاب میباشد .


مراکز خرید ترموود در تهران


در حال حاضر بازار های تهران دارای مراکز زیادی برای فروش چوب میباشد اما برای یافتن مرکزی که بتواند با بهترین کیفیت و کم ترین هزیننه ترموود را به شما اعصا نماید این کار سختی میباشد در واقع میتوان گفت برای خرید ترموود شما باید از مراکزی خرید نمایید که در اولین وهله خدمات پس از فروش داشته باشند و ضمن اینکه در رابطه با ترموود اطالعات کافی و جامعی را داشته باشند و بتوانند به مشتری های خود بهترین مشاوره را اعطا نمایند و این به شما بسیار کمک شایانی را خواهد نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد « چوب ترمو » همین حالا میتوانید با ما تماس بگیرید.

   نظرات :  

 


از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.

ساعت و تاریخ :

20:19- 1403/2/2