مقالات مرتبط با نمای ساختمان

مقالات آلوسوئیس باند

ژورنال و مقالات برتر هلدینگ آلوسوئیس باند

1400/12/12 : تاریخ مطلب چوب ترمو کف برای فضای داخلی یا بیرونی


چوب ترمو کف

آیا میدانید چوب ترمو کف چیست ؟

شاید در ذهن خود این را پنداشته اید که ترموود ها یکسان میباشند و برای هر زمینه ای قابل استفاده میباشد ترمووود ها انواع مختلفی دارد به ترموودهای کف ترمو دکینگ ویا کف گفته میشود . برای خرید و نصب این ترموود ها باید تخصص و تباهرداشته باشید که این تخصص و تباهر با داشتن اطالعات کافی در زمینه خرید آن میتوانید یک خرید موفقیت آمیز را به همراه داشته باشد . چوب های ترمو در سایز های مختلف >مانند 111*62/26*62/26*62 /این ترمو ها به دلیل ضخامت و دوامی که خواهند داشت به بهترین گزینه برای کف میباشند و کارایی بسیار بالا یی را برای شما خواهند داشت چوب ترموود به طبع خاصیت عایقپذیری دارد واستفاده ازاین چوب در کف باعث متعادل سازی سرما و گرما خواهد شد . چوب های دک باید عاری از سم ، بسیار سبک ، و بتوان آن را به راحتی نصب نمود .

 

چوب ترمو دور استخر


چوب ترمووود کف


برای استفاده از ترمووود برای کف پیشنهاد ما استفاده از ترمووود های برند میباشد به عنوان مثال ترموود برند لونا وود یکی از بهترین ترمو دک ها را دارا میباشد که این نوع ترموود زیبایی و ظرافت خاصی را به دلیل استفاده از روش های تولید طبیعی ترمووود به کار برده اندو شما تفاوت آن را با دیگر ترمووود ها تشخیص خواهید داد . ترمووود های لونا وود را از درختانی مانند : کاج ،صنوبر استخراج مینمایند و دارای گواهی نامه سازمان بین المللی فنالند میباشد . از این ترموود های کف در هرنوع فضا با هر نوع شرایط جوی میتوان استفاده نمود. این چوب ها با هر نوع محیطی سازگاری دارند و قابل برش میباشند در واقع میتوان گفت دارای این ترموود ها به نسبت دیگر ترموود ها دارای قابلیت برش بسیار آسان میباشند . هنگامی که این ترمووود های دک را به صورت 03*03 برش میدهند در واقع نام دیگر این برش تایل میباشد . میتوان گفت در اکثر مواقع برای نصب راحت تر ترمووود برای کف از تایل ها استفاده مینمایند . تایل ها دارای نمای بسیار زیبا و دلنشینی میباشد که مقاومت بسیار بالایی را دارا میباشند و ضمن اینکه و به جذابیت محیطی که از تایل استفاده نمودید چندین برابر افزوده خواهد شد . چوب های ترمو کف دارای سطح صیقلی میباشد و پس از نصب آن این امکان سر خوردن افراد وجود دارد . برای جلوگیری از این عمل سازندگان ترمووود روی ترمووود ها یک شیار ایجاد مینمایند.


ظاهر ترموود کف


ظاهر ترموود ها به دلیل دمای بالا و فرایند ترمو کردن چوب کلیه رزین چوب از آن خارج شده و باعث مقاوم شدن چوب خواهد شد . رنگ چوبی که در فرایند ترمو قرار میگیرد تحت تاثیر دما و زمان تصفیه قرار میگیرد و هرچه حرارت بالا تر باشد مقاومت را بیشتر مینماید و هرچه حرارت کم تر مقاومت را کم تر مینماید . سایز های ترموود های دک عموما به شرح زیر میباشد ضخامت ترمووود های دک باید 62 میل باشد طول ترموود های دک د انواع طول های 033 سانتی متر،193،029و133 سانتی متری میباشد ترمووود های کف دارای عرض های مختلفی میباشد عرض دکینگ ها دو نوع میباشد 10سانتی مترو 111 سانتی متر .

 

ترمووود کف


کاربرد ترموود دک


کاربرد های ترمووود شامل موارد بسیاری میباشد اما ادامه به برخی از موارد اشاره مینماییم :

محوطه سازی استخر

کفپوش دور استخر

کفپوش روف گاردن

کفپوش ترمووود انواع تراس ها

کف بالکن ها

از این کفپوش ها حتی در فضا های تجاری هم مورد استفاده قرار میگیرد مانند :

رستوران ها ، شرکت های مارکتینگ ،باغ ویال ، اسکله ، انواع پل ،انواع استیج و سکو ،پله چوبی ،مبلمان شهری و.....

مزایا و معایب ترمووود دک

ترمووود های دک همان طور که در بالا تر به آن اشاره نمودیم دارای مزایای بسیاری میباشد مانند :

عایق حرارتی

قابل بازسازی

طرحی زیبا دارد و میتواند تحولی بالا را در فضا ایجاد نماید

طول عمر بالا یی دار

از چوب خالص تهیه میشود

با طبیعت سازگاری دارد

قابل بازیافت است

مقاوم در برابر رطوبت و حشرات موذی

معایبی که میتوان گفت بسیار برای مصرف کننده باید حائض اهمیت باشد

قابلیت اشتعال بسیار بالا ی این چوب ها میباشد و حداقل باید هر 9 سال ترمیم و تعمیر شود .


تفاوت کفپوش ترموود با کامپوزیت کفپوش


هر دونوع کفپوش در بازار خود دارای درخواست ها و طرفدارانی میباشد و ضمن اینکه تمامی محصوالت در واقع دارای رقیب میباشد . ترمووود های کف در واقع یکی از رقیب های بسیار بزرگ کامپوزیت کفپوش میباشد . اما ترمووود ها به صورت 133 درصد از چوب خالص میباشد این در حالی میباشد که کامپوزیت ها از مواد بازیافتی تهیه میشوند و این به آن معنا میباشد اگر افردی که در این امر تخصصی را نداشته باشند به راحتی میتوان گفت نمیتوانند این مورد را تشخیص دهند .اما از آنجایی که ترمووود ها از چوب خالص میباشند بشتر با طبیعت سازگاری خواهند داشت و شما میتوانید به راحتی این چوب ها را رنگ آمیزی نمایید اما کامپوزیت ها دارای این خاصیت نمیباشند .در نظر داشته باشید ترموود ها این امکان را دارند که بعد از ایجاد خراش آن را ترمیم نمایید زیرا ترمووود ها دارای ضخامت میباشند و به راحتی ترمیم پذیر است اما کامپوزیت ها به دلیل نداشتن ضاخمت کافی قابل تعمیر نمیباشد ودر صورت طی شدن طول عمر خود باید آن را تعویض نمایید و این از لحاظ هزینه به هیچ عنوان مقرون به صرفه نمیباشد .

 

ترمووود اصل


کفپوش فضای داخلی یا بیرونی


این امکان وجود دارد که با خودتان بگویید دقیقا در چه فضاهایی قابل استفاده میباشد ؟ اما در نظر داشته باشید این ترمووود ها در هر نوع فضایی قابل استفاده میباشد . در واقع این کفپوش های فوق العاده نه تنها در داخل منزل بلکه بیرون از ساختمان نیز میتوان استفاده نمود . همان طور که گفته شد این کفپوش ها به دلیل مقاومتی که دارد در طراحی انواع تراس ،کف سرویس ،حمام ،توالت ،اطراف استخر ،و حتی روف گاردن ها نیز خواهد خورد .عموما افرادی که در مناطق رطوبتی در حال زندگی میباشد عموما از این نوع کفپوش ها برای تراس های خود و استخر های خود استفاده مینمایند .


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چوب ترمو کف ، همین حالا میتوانید با ما تماس بگیرید.

   نظرات :  

 


از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.

ساعت و تاریخ :

21:44- 1403/2/2