مقالات مرتبط با نمای ساختمان

مقالات آلوسوئیس باند

ژورنال و مقالات برتر هلدینگ آلوسوئیس باند

1401/01/15 : تاریخ مطلب ابعاد و ضخامت ورق کامپوزیت


ابعاد و ضخامت ورق کامپوزیت

ورق کامپوزیت در گذشته در ابعاد مختلفی در خارج کشور تولید میگردید و با همان اندازه‌ها با سایزهای مختلف حتی در یک برند عرضه میشد. لیکن پس از آنکه ورقهای کامپوزیت در داخل کشور تولید شد ورقهای کامپوزیت در ابعاد واحدی برای همه برندها تولید میگردید.سایز استاندارد فعلی ورق کامپوزیت ۱٫۲۵*۳٫۲۰ (ابعاد به متر) میباشد. البته در صورتیکه سفارش متراژ عدد قابل توجهی باشد میتوان طولهای آزاد نیز برای کم کردن پرت ورق مصرفی، تولید شود. ولی در حالت عادی همان ۱٫۲۵*۳٫۲۰ (۴ متر مربع ورق خام) تولید میگردد.

 

ابعاد و ضخامت ورق کامپوزیت

 

یکی از ویژگیهای کیفی ورقهای کامپوزیت تولید بدون خطای سایز استاندارد است.

خطایی که در این موضوع ممکن است پیش بیاید خطای طولی یا عرضی ورق در هنگام برش شیت خام است.

بسیاری از ورقها که با کیفیت پایین تولید میشوند ناگونیا میباشند .

این امر منجر به خطاهای اجرایی و مشکلات یکسان نبودن درزها پس از تولید ورق میگردد.

یکی از ویژگیهای مهم در طرح پانل بندی ورق ها در نظر گرفتن ابعاد ورق کامپوزیت در حالت استاندارد است.جهت کم کردن پرت ورق ،طراحی میبایست بر اساس یکی از اندازه های طولی یا عرضی ورق کامپوزیت انجام گردد.

طراحی مدولار معمولا با توجه به ابعاد ورق کامپوزیت و مساله مینیمم کردن پرت ورق جهت سهولت در موضوع نصب و زمان نصب اتفاق می افتد.

طراحی مدولار بیشتر در پروژه های عریض یا مرتفع انجام میگردد.

 

ابعاد ئرق کامپوزیت نما

 

ورق کامپوزیت در ضخامت های مختلف ۰٫۱mm – ۰٫۵ mmو پلی اتیلن مرکزی ۵mm-2mm با توجه به موارد استفاده مختلف موجود می باشد. همچنین ورق آلومینیوم تقریباً به هر رنگی قابل ساخت می شود و تنوع رنگ آن بدون محدودیت می باشد.وزن کم ۳/۵-۵/۵ کیلوگرم و انعطاف زیاد ورق کامپوزیت آلومینیوم یکی از ساده ترین مصالح ساختمانی برای اجراء در نما می باشد.

ملیات برش، خمش، سوراخ کردن با ساده ترین و کم هزینه ترین وسایل قابل انجام می باشد. در ساختمان های بلند و برج ها که جابجایی مصالح ساختمان یکی از معظلات ساخت می باشد بسیار استقبال می شود.

مقاوم نسبت به تغییرات آب و هوایی محیطی: (رطوبت، حرارت، اشعه خورشید یکی از برجسته ترین خصوصیات ورق های کامپوزیت مقاومت در مقابل شرایط محیطی می باشد، در کشورهای گرمسیر و مرطوب ورق کامپوزیت آلومینیوم بی رقیب می باشد، بدلیل وجود پلی اتیلن فشرده در مرکز دو لایه آلومینیوم، ورق کامپوزیت بهترین عایق حرارتی می باشد که باعث صرفه جویی در اتلاف انرژی در ساختمان می شود، همچنین به دلیل سطح بسیار صاف و صیقلی برای آلومینیوم، اشعه نور خورشید را باز تابانیده و کمترین حرارت را از اشعه خورشید جذب می نماید. همچنین ورق آلومینیوم از مقاوم ترین فلزات در مقابل رطوبت می باشد و زنگ نمی زند و تغییر رنگ آن در مقابل سایر مصالح ساختمانی نما کمتر است

ابعاد ورق کامپوزیت : ۱۲۵*۳۲۰

هر شیت ورق کامپوزیت ۴متر مربع است

اکثر آلیاژهای ورق آلومینیومی کامپوزیت ۳۰۰۰ یا ۵۰۰۰ [ 0.3 - 0.5 ] می باشد.

   نظرات :  

 


از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.

ساعت و تاریخ :

16:18- 1402/12/15