مردم چگونه می‌توانند از سرایت ویروس کرونا پیشگیری کنند؟

آلوسوئیس باند تولید کننده ورق کامپوزیت نما

سرایت ویروس کرونا

Aluswissbond

مردم چگونه می‌توانند از سرایت ویروس کرونا پیشگیری کنند؟


ویروس‌ کرونا Corona Virus (کووید-19) گروه بزرگی از ویروس‌ها هستند که می‌توانند حیوانات و انسان‌ها را آلوده کنند و باعث بروز ناراحتی‌های تنفسی شوند؛ این ناراحتی‌ها ممکن است به اندازه سرماخوردگی خفیف یا به اندازه ذات الریه شدید باشند.

Aluswissbond

علائم بیماری ویروس کرونای جدید (کووید-19) چیست؟


موارد زیر علائم ویروس کرونای جدید هستند:


تب یا لرز
سردرد
سرفه، گلودرد، انسداد بینی یا آبریزش بینی
از دست دادن ناگهانی حس چشایی یا بویایی
تنگی نفس یا مشکل در تنفس
حالت تهوع، استفراغ یا اسهال
سرگیجه، یا درد عضلات یا بدن

ویروس کرونا چگونه سرایت پیدا می‌کند؟


در انسان، این ویروس عمدتاً از طریق تماس مستقیم با فرد بیمار سرایت پیدا می‌کند. این ویروس همچنین می‌تواند از طریق لمس سطح آلوده و سپس لمس دهان، بینی یا چشم‌ها سرایت پیدا کند، اگرچه گمان می‌رود این شیوۀ اصلی سرایت ویروس نباشد.


مردم چگونه می‌توانند از سرایت این بیماری پیشگیری کنند؟


«مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری» (CDC) اقدامات بهداشتی خوبی ازجمله این موارد را توصیه می‌کند: شستشوی مکرر دست، مصرف مایعات، سرفه کردن در قسمت داخلی آرنج یا دستمال کاغذی و ماندن در خانه در صورت احساس بیماری. به‌علاوه،حتی اگر بیمار نیستید در خانه بمانید، مگر اینکه واقعاً لازم باشد بیرون بروید، و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنید (حداقل شش فوت یا حدود دو متر از دیگران فاصله بگیرید) و ماسکی بپوشید که دهان و بینی شما را بپوشاند.

Aluswissbond

بنابراین با رعایت نکاتی ساده از قبیل رعایت فاصله 2 متر(2مترکرونایی)، زدن ماسک ،شست وشوی مداوم دستها و خروج از منزل در صورت لزوم ضمن حفظ سلامتی خود و دیگران ،دراین روزهای سخت با یاری پرسنل درمان میتوان به مهار این ویروس کمک کرد.