مقالات مرتبط با نمای ساختمان

مقالات آلوسوئیس باند

ژورنال و مقالات برتر هلدینگ آلوسوئیس باند

1401/03/17 : تاریخ مطلب آموزش طراحی نما آلومینیوم کامپوزیت


آموزش طراحی نما با ورق آلومینیوم کامپوزیت

ورق آلومینویم کامپوزیت مصالح و متریال جدیدی است که به تازگی مورد استفاده قرار گرفته است و ساختمانها با کاربردها و عناوین مختلف و متنوع را تحت پوشش قرار داده و نمای جدیدی به ساختمان و همچنین سیمای شهری بخشیده است.

از کاربرد های نمای کامپوزیت می توان به نمای ساختمان های مسکونی ، اداری ، تجاری ، جایگاه های سوخت و همچنین نمای داخلی ساختمان اشاره نمود .

استفاده از ورق کامپوزیت در طراحی نما ساختمان:

همان طور که پیش تر در مطالب قبلی طراحی نما گفته شد، در طول سالهای گذشته متریال های مختلفی به بازار عرضه گردیده اند و طراحان به همین واسطه گزینه های فراوانی برای طراحی نما پیش روی خود می بینند. یکی از متریال هایی که چند سالی است در کشور موجود است و طرفداران فراوانی نیز دارد، کامپوزیت است. ممکن است بسیاری از شما ندانید که کامپوزیت چیست و چه کاربردهایی دارد اما قطعا نماهای کامپوزیتی فراوانی را دیده اید.

طراحی نما کامپوزیت :

آموزش طراحی نما آلومینیوم کامپوزیت برخلاف سایر مصالح مورد استفاده در نما سازی مانند سنگ ، سیمان سفید و … ؛ دارای پیچیدگی ها و شرایط اجرایی خاص خود می باشد .
بدین ترتیب که همانند طراحی و ساخت یک بنا ، مستلزم صرف وقت و فکر است تا نمایی مناسب، زیبا و قابل اجرا طراحی شود و پس از اجرا بدون عیب و نقص بصری و فنی باشد.
در این مقاله سعی شده است مراحل طراحی و اجرای این نوع مصالح بیان گردد ، هر چند اکثر مراحل طراحی موازی با هم پیش رفته و تقریبا تقدم و تاخری به طور دقیق نمی توان برای هیچ کدام از مراحل آن در نظر گرفت ولی برای دسته بندی و حفظ نظم و ترتیب و همچنین سهولت درک و آموزش مطالب ، مراحل براساس عنوان های مربوطه دسته بندی و ارائه شده اند . این نکته حائز اهمیت است که همه موارد ذکر شده حاصل تجربه می باشد و هیچ التزامی برای تکرار صرف این روشها نیست ؛ چنانکه هر سازمان یا شرکت ویا هر طراحی ممکن است شیوه و اصول طراحی و جزئیات خاص خود را دارا باشد .

 

طراحی نما با ورق کامپوزیت

در طراحی نمای با استفاده از متریال آلومینیوم کامپوزیت باید به اجرایی بودن طرح توجه نمود . همچنین از مزیت های طراحی نما با کامپوزیت ، دست طراح در انتخاب رنگ کاملا باز می باشد .

و نکته مهم تر اینکه اگر طراح بخواهد از طرح های که در آن از برش سی ان سی ورق کامپوزیت و یا خم و قوس استفاده نماید می تواند کاملا از ورق کامپوزیت آلومینیوم استفاده کند .

برای طراحی نمای ساختمان و همچنین مشاوره رایگان برای طراحی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

طراحان ما می توانند با استفاده از بروز ترین متریال ها و جدیدترین متدهای طراحی ، نمای ساختمان شما را طراحی نمایند .

 

مراحل کار با آلومینیوم کامپوزیت به ترتیب زیر می باشد:

  1. طراحی
  2. نظارت
  3. اجرا

هر کدام از این موارد دارای مراحل خاص خود می باشند که در جای خود ذکر خواهند گردید.

طراحی نمای ساختمان با استفاده از ورق کامپوزیت :

طراحی خود شامل قسمتهای زیر می باشد:

  1. طراحی نما
  2. طراحی و مدول بندی تایل های کامپوزیت
  3. طراحی زیر سازی نما

 

طراحی نمای کامپوزیت

 

نظارت بر نمای ساختمان : 

نظارت در اجرا نما کامپوزیت باید حتما توسط مهندس معماری انجام شود
تا نقشه های اجرا ، زیرسازی و نصب ورق کامپوزیت به گروه اجرایی داده شود.

 

اجرا نمای کامپوزیت ساختمان : 

اجرا ورق کامپوزیت به سه شیوه صورت می گیرد : هنگ و فیکس و استفاده از پروفیل آلومینیومی اچ و ال  .
که هر کدام از روش های اجرا مزایایی دارند .

در اجرای ورق های کامپوزیت باید دقت لازم در خصوص نحوه اجرا با توجه به اقلیم منطقه ساختمان نمودمجموعه کارخانجات آلوسوئیس باند از بدو ورود نمای کامپوزیت در مسیر استفاده از آن قرار گرفت و برای اینکه کارفرمایان محترم بتوانند نسبت به توان مالی خود از این ورق کامپوزیت در ساخت ساز بهره کافی ببرند چند نوع از برندهای برتر نمای کامپوزیت را مورد استفاده قرار داده است.

برای مشاوره خرید ورق کامپوزیت  و همچنین نصب و اجرای آن توسط لینک روبرو با کارشناسان فروش آلوسوئیس باند در ارتباط باشید.

   نظرات :  

 


از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.

ساعت و تاریخ :

16:37- 1403/4/26