مقالات مرتبط با نمای ساختمان

مقالات آلوسوئیس باند

ژورنال و مقالات برتر هلدینگ آلوسوئیس باند

1401/06/08 : تاریخ مطلب ورق کامپوزیت در دکوراسیون داخلی


ورق کامپوزیت در دکوراسیون داخلی

در سال های اخیر، ورق های کامپوزیت آلومینیومی به دلیل سطح صاف، تنوع رنگ، مقاومت در برابر ضربه، نظافت آسان، دوام بالا، قیمت مناسب ورق کامپوزیت  و بسیاری ویژگی های دیگر مورد توجه قرار گرفته است.

کاربرد ورق کامپوزیت در دکوراسیون داخلی

ورق های کامپوزیت آلومینیوم به دو دسته پانل های دیوار خارجی و پانل های دیوار داخلی تقسیم می شوند. دومی معمولاً برای دکوراسیون منزل استفاده می شود. پانل کامپوزیت آلومینیوم به دو طرف و یک طرف تقسیم می شود. سطح مواد کامپوزیت آلومینیوم دو طرفه یک صفحه آلیاژ آلومینیوم با مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی است. با پاشش در قسمت جلوی پانل آلومینیوم، قسمت عقب پاشیده نمی شود. پانل های acp یک طرفه فقط یک لایه از پانل آلیاژ آلومینیوم دارند که از نظر مقاومت کمی پایین تر و ارزان قیمت هستند.به ایت نوع ورق ها ورق کامپوزیت ارزان می گویند. تابلوی دکوراسیون داخلی از پلاستیک داخلی آلومینیوم با کیفیت خوب، فرآیند پاشش فشار گرم، رنگ فیلم رنگ یکنواخت، چسبندگی قوی برخوردار است و حذف رنگ پس از لمس آسان نیست. مواد acm برای دکوراسیون منزل به طور کلی در رستوران ها، کابینت آشپزخانه ها، سقف های کاربردی، طراحی فروشگاه ها، دیوارها و پارتیشن ها و … استفاده می شود.

 

 

چرا افراد از ورق کامپوزیت برای طراحی داخلی استفاده می کنند؟

در گذشته از ورق کامپوزیت در صنعت حمل و نقل هوایی و کشتی استفاده می شد. با این وجود، کاربرد این متریال طی سال ها افزایش یافته است. در حال حاضر معماران از آن برای طراحی داخلی و نمای بیرونی، علائم و سایر موارد استفاده می کنند. ورق های کامپوزیت آلومینیوم در واقع ساختار ساندویچی هسته معدنی یا پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) همراه با یک سیم پیچ نازک پیوندی به عنوان یک لایه پوستی برای هر دو طرف است. این محصول به طور گسترده ای در صنعت خرده فروشی مورد استفاده قرار گرفته است.

مزایا و کارایی ورق های روکش ACP

 استفاده از ورق کامپوزیت راحت است و به ساختمان جلوه ای اصیل می بخشد. بنابراین، در حال حاضر بازار ساخت و ساز بر خرید ACP و استفاده از آنها سخت و محکم متمرکز شده است.

نصب و ساخت ACP ها مقرون به صرفه است در حالی که باعث صرفه جویی در وقت و سود پروژه های محدود شده با یک بازه زمانی می شود.از نظر تهیه بنایی با ظاهر مدرن و مناسب، بهترین جایگزین برای چوب یا سنگ طبیعی است.

انواع محصولات قابل تولید از طریق روکش ACP ، یعنی دستیابی به فرآیند طبیعی غیرممکن است. ACP ها را می توان با شستشو و تمیز کردن ، بدون درخواست توجه بیشتر ، به راحتی حفظ کرد. این ورق ها می توانند در هنگام بازسازی مجدداً مورد استفاده قرار گیرند ، و رابطه ای طولانی مدت با ساختمانی که در آن مستقر شده فراهم می کنند. ورق های ACP سازگار با محیط زیست هستند زیرا حاوی حدود 80٪ مواد قابل بازیافت است. علاوه بر این، تعداد کمی از آنها ضد باکتری، ضد خراش و ضد آتش هستند تا از ساختمان مناسب پشتیبانی کنند.

ورق کامپوزیت آلومینیوم دیوار داخلی ماده خوبی است که پردازش و فرم دهی آن آسان است. این محصول همچنین یک محصول عالی برای کارایی است که می تواند دوره ساخت را کوتاه کرده و هزینه ها را کاهش دهد. پانل های آلیاژ آلومینیوم را می توان برش، شکاف، اره نواری، سوراخ کاری، درمان با خم شدن خمیدگی یا خنک شدن سرد، تاشو سرد، نورد سرد، پرچ، پیچ یا چسب زد.ورق کامپوزیت آلومینیومی ارائه شده توسط هلدینگ آلوسوئیس باند کاملاً کنترل می شوند و محصولات با کیفیت به  مشتریان عرضه میدهد.

 

 

مراحل نصب پانل ACP دکوراسیون داخلی :

ابتدا سطح زیرین پانل تزئینی دیوار داخلی باید خشک و صاف باشد. برای جلوگیری از تغییر شکل بهتر است از یک صفحه چند لایه به عنوان لایه پایین استفاده کنید. ثانیا، هنگام نصب پانل های acp، باید توجه داشت که چسب باید به طور مساوی توزیع شود. وقتی رقیق کننده چسب فوق العاده سریعا تبخیر می شود، می توان آن را بدون لمس دست چسبانده و چکش را با چکش چوبی فشار داد. سوم، پانل تزئینی دیوار داخلی باید با توجه به نیاز طراحی به چندین قطعه تقسیم شود. به کل یا یک ناحیه بزرگ اعمال نمی شود، در غیر این صورت باعث می شود درام خالی باز شود.
چهارم، اتصالات پانل های کامپوزیت آلومینیوم به طور کلی با چسب شیشه آب بندی می شوند. وقتی مهر و موم شیشه مهر و موم شد، باید به طور مساوی پر شود. پس از خشک شدن باید سطح آن تمیز شود تا ضخامت خطوط ثابت بماند.

 

برای مشاوره خرید ورق کامپوزیت و همچنین نصب و اجرای آن توسط لینک روبرو با کارشناسان فروش آلوسوئیس باند در ارتباط باشید.

   نظرات :  

 


از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.

ساعت و تاریخ :

15:36- 1403/4/26