مقالات مرتبط با نمای ساختمان

مقالات آلوسوئیس باند

ژورنال و مقالات برتر هلدینگ آلوسوئیس باند

1401/07/29 : تاریخ مطلب پنل PVC مقاوم‌شده در برابر اشعه UV


پنل PVC مقاوم‌شده در برابر اشعه UV جایگزین مصالح سنتی می‌شود

 

گروه کارخانجات آلوسوئیس باند با استفاده از اکسیدگرافن و مواد پلیمری، پنل PVC مقاوم در برابر پرتو فرابنفش، عرضه کرده که به دلیل مقاومت زیاد در برابر رطوبت و پوسیدگی در شرایط جوی دشوار قابل جایگزین با ورق کامپوزیت، ترموود و همچنین مصالح سنتی است.

 

 

امروزه پنل‌های ساختمانی سبک در تولید و توسعه صنعتی ساختمان نقش ویژه‌ای به عهده گرفته‌اند. یکی از این پنل‌ها پلی‌وینیل‌کلراید یا همان (PVC) است که این صفحات یا ورق‌های پی‌وی‌سی، نوعی پلاستیک پرکاربرد بوده و قابل رقابت با چوب و سفال هستند و به صورت وسیعی در صنایع مبلمان، ساختمان و تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

اضافه کردن مواد دیگر به این عنصر باعث شده در انعطاف‌پذیری و همچنین سخت شدن آن تأثیر بسزایی داشته باشد. این صفحات بر اساس نیاز مصرف‌کننده، قابلیت حکاکی، برجسته‌سازی (Emboss)، چاپ، رنگ آمیزی و روکش کردن را دارد، ضمن آنکه به شدت در مقابل رطوبت و خوردگی مقاوم هستند و امکان استفاده در نمای خارجی ساختمان را دارند.

در نمای خارجی ساختمان، تابش نور خورشید که حاوی اشعه‌هایی مانند ماورای بنفش است، می‌تواند منجر به گسستن پیوندهای داخلی مواد تشکیل دهنده PVC و کاهش کیفیت نما شود. لذا جهت بهبود خواص PVC، از مواد مختلفی همچون پرکننده‌ها مانند نانوذرات (برای افزایش استحکام و مقاومت پروفیل) و همچنین اعمال پوشش‌های نانومتری مقاوم در برابر رطوبت یا اشعه استفاده می‌شود.

آلوسوئیس باند با استفاده از سوسپانسیون اکسید گرافن و پلی‌آنیلین سنتز شده در حضور اکسنده آمونیومی، پنل PVC را مخصوص نمای بیرونی ساختمان تولید کرده است که در برابر اشعه UV مقاومت بالایی دارد. این پنل جایگزین مناسبی برای ورق کامپوزیت، ترموود و همچنین مصالح سنتی است.

این پنل نما در برابر رطوبت و پوسیدگی ناشی از شرایط جوی سخت، کاملاً مقاوم بوده و از سطح بالای ماندگاری طرح و رنگ برخوردار است که موجب شده مورد توجه معماران و سازندگان ساختمان‌های مدرن قرار گیرد. نصب پنل‌های نورتم بسیار سریع و آسان بوده و با استفاده از آن در زمان و هزینه صرفه‌جویی می‌شود.

بر اساس اعلام ستاد نانو، این کارخانه همچنین پنل PVC آنتی‌باکتریال نیز تولید و به بازار عرضه کرده است. "مقاومت زیاد در برابر رطوبت و پوسیدگی در شرایط جوی دشوار"، "جایگزین مناسب برای ورق کامپوزیت، ترموود و همینطور مصالح سنتی"، "صرفه‌جویی در زمان و همین‌طور هزینه پروژه‌های ساختمانی"، "سطح بالای ماندگاری طرح و رنگ"، "ضد آب و رطوبت، قابل شستشو"، "سبک و با قابلیت نصب آسان"، "مقاوم در برابر اشعه UV"، "قیمت مناسب" و "ضد ضربه" از مزایای این محصول است.

 

برای مشاوره خرید ورق کامپوزیت و همچنین نصب و اجرای آن توسط لینک روبرو با کارشناسان فروش آلوسوئیس باند در ارتباط باشید.

 

   نظرات :  

 


از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.

ساعت و تاریخ :

16:56- 1403/4/26