مقالات مرتبط با نمای ساختمان

مقالات آلوسوئیس باند

ژورنال و مقالات برتر هلدینگ آلوسوئیس باند

1401/01/31 : تاریخ مطلب نمای ساختمان با ورق کامپوزیت و ترمو چوب


نمای ساختمان با ورق کامپوزیت و ترمو چوب
 

همان‌طور که می‌دانید قلب طراحی‌های ساختمانی طراحی نما است. شما برای ساختمان‌های اداری و مسکونی با یک طراحی نما مفهومی می‌توانید شخصیت ساختمان را بسازید. در این مقاله می خواهیم در خصوص طراحی نما با کامپوزیت و چوب مطالبی را بیان نماییم :

 

برای ساختمان خود هویت تعیین کنید. طراحی نما مؤثرترین عامل درفروش واحدهای یک ساختمان مسکونی واداری است. مشتریان ملک شما اولین دیدگاه راجع به ساختمان شمارا از نما می‌گیرند؛ بنابراین اهمیت یک طراحی نما اصولی و هماهنگ بر کسی پوشیده نیست. شما می‌توانید به سبک‌های مختلف نمای ساختمان خود را طراحی کنید. طراحی نما کلاسیک، طراحی نما مدرن و ترکیبی از سبک‌های شناخته‌شده برای نمای ساختمان است.

 

نمای کامپوزیت + ترمو چوب

 

سطح نما را قسمت‌بندی کنید :

در ابتدا برای ساختمان‌های مسکونی واداری واجب است که نمای ساختمان را تقسیم‌بندی کنید. طراح برای خلق نمایی با متر یال ورق کامپوزیت و ترمو چوب وظیفه دارد تا هماهنگی و نظم بصری را ایجاد کند.

همان‌طور که می‌دانید نماهایی که با متریال ورق کامپوزیت و ترموود  طراحی می‌شوند کمی حساس‌تر از نماهای دیگر هستند. دلیل این حساسیت این است که شما نمی‌توانید تمام سطح نما را با یک متریال کار کنید.

دوام و ماندگاری ورق کامپوزیت و همچنین تلفیقی که با چوب ترمو و یا سنگ ایجاد می‌کند بسیار اهمیت دارد. پیشنهاد می شود ابتدا سطح نمای ساختمان خود را به بخش‌های عمودی و افقی یا ۴ محوره تقسیم کنید.

سپس با توجه به نظمی که در نمای ساختمان به آن نیاز دارید و همچنین تناسب در جایگذاری متر یال ها طراحی نما را کامل کنید.

متر یال نما را مشخص کنید :

شما در نماهایی که با کامپوزیت ، سنگ و یا چوب ساخته می‌شوند یک چالش اصلی خواهید داشت. انتخاب نوع متریال مورداستفاده در نما و همچنین بافت و رنگش بسیار مهم است.

هماهنگ کردن متر یال‌های ورق کامپوزیت ، ترمو چوب  و سنگ به لحاظ بصری کار دشواری است. چوب‌های ترموود که مخصوص نما هستند غالباً در رنگ‌های اصلی ساخته می‌شوند.

رنگ‌های کرم تیره، قهوه‌ای روشن و تیره از رنگ‌های پایه در متر یال چوب است. حال شما وظیفه‌دارید تا کامپوزیت و یا سنگی را که بیشترین هماهنگی با این نوع متر یال دارد را انتخاب کنید.

معمولاً کامپوزیت های سفید و یا کرم و یا سنگ‌های سفید حاجی‌آباد از نوع تراورتن یا تراورتن های پرتغالی موج‌دار جلوه‌ی خاصی را در کنار چوب به نمای ساختمان شما می‌دهند.

شما می‌توانید از ورق کامپوزیت طرح چوب بافت دار نیز در طراحی بهره ببرید. بافت و گره چوب‌ها را افقی در نظر بگیرید تا ساختمان شما عریض‌تر دیده شود.

آنگاه به‌وسیله کامپوزیت و یا سنگ انتخابی عمق کار را نیز خلق کنید. نماهای کامپوزیت و سنگ و چوب بیشتر در دسته‌بندی نماهای مدرن جای می‌گیرند و قوانین مربوط به طراحی و اجرای خاص خود رادارند.

اگر بخواهید توجه به کنتراست دهید نیز می‌توانید از کامپوزیت های تیره و طرح سنگ‌های تیره مار بل یا سنگ‌های گرانیتی استفاده کنید.

 

نمای ترکیبی ترموود به همراه ورق کامپوزیت

 

متریال چوب ترمو یا چوب پلاست :

معمولاً ترمو چوب‌های نما هرچند سال یک‌بار نیاز به روغن‌کاری و ترمیم دارند. برای این منظور می‌بایست چوب‌ها را در بخش‌هایی کارکنید که دسترسی به آن‌ها ساده‌تر باشد. در غیر این صورت هرچند سال یک‌بار می‌بایست مقابل نما را داربست فلزی ببندید تا تیم ترمیم نما بتواند چوب‌ها را احیا کند.

چوب متریالی است که در برابر سرما و گرما و همچنین تابش مستقیم نور خورشید تغییر رنگ می‌دهد و ممکن است جلوه‌ی نمای ساختمان شمارا خراب کند.

پیشنهاد این است که چوب‌ها را به‌صورت مربع‌های منظم در بین طبقات کارکنید. اگر این جایگذاری نزدیک پنجره‌ها باشد که بهتر است.

در ضمن اگر جایگذاری ترمو چوب‌های نما را به‌درستی انجام دهید فضای بیشتر و مفیدتری برای اجرای سایر متریال انتخابی خواهید داشت. چوب‌ها می‌بایست نقش مکمل را در نمای ساختمان شما بازی کنند.

 


برای مشاوره خرید ورق کامپوزیت و همچنین خرید ترمو چوب،  نصب و اجرای آن توسط لینک روبرو با کارشناسان فروش آلوسوئیس باند در ارتباط باشید.

   نظرات :  

 


از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.

ساعت و تاریخ :

22:03- 1403/2/2