مقالات مرتبط با نمای ساختمان

مقالات آلوسوئیس باند

ژورنال و مقالات برتر هلدینگ آلوسوئیس باند

1401/08/19 : تاریخ مطلب رابطه قیمت ورق کامپوزیت و دلار در ایران


رابطه قیمت ورق کامپوزیت و دلاردر ایران چگونه است؟

چرا قیمت ورق کامپوزیت تحت تاثیر نرخ ارز است ؟

 

به عنوان تولید کننده ورق کامپوزیت می خواهیم درباره رابطه قیمت ورق کامپوزیت و دلار و یا ارز های مختلف را بررسی نماییم ، و مطالبی را با شما به اشتراک بگذاریم :

همانطور که می دانید برای برآورد قیمت ورق کامپوزیت ابتدا لازم است تا با ویژگی ها و کاربرد ها ورق کامپوزیت آلومینیوم آشنایی کافی پیدا کنید
تا بتوانید به درستی از قیمت ورق کامپوزیت اطلاع پیدا کنید.

قیمت ورق کامپوزیت در کشور های مختلف با هم متفاوت است و بنا به شرایط محیطی و تولیدی قیمت ورق کامپوزیت تغییر پیدا می کند.

به علاوه با مطالعه مقالات قبل می توانید اطلاعات مفیدی در مورد قیمت ورق کامپوزیت به دست آورید.

 

 

تأثیر قیمت دلار بر ورق کامپوزیت

افزایش قیمت دلار که در نتیجه تبعات منفی جریانات اقتصادی حاصل می‌ شود، بر قیمت جاری هر کالایی تاثیرگذار است. یکی از کالای کاملاً وارداتی که تماماً درگیر ماجرای تغییرات نرخ ارزهای جهانی است تا هر کالای داخلی که به ترتیبی تحت تاثیر جریان منفی بازار قرار خواهد گرفت.

در این بین هر چه کالایی از شرایط ارزش افزوده بالاتری برخوردار باشد، بیشتر تاثیرجریانات منفی بازار ارز را گرفته و دچار افزایش قیمت خواهد شد. درست مانند عموم تجهیزات متداول در ساختمان سازی که همگی در جمع کالاهایی با شرایط ساخت پیچیده هستند. مثلاً همین قیمت ورق کامپوزیت را به عنوان یکی از شناخته شده ترین متریال های ساختمانی در نظر بگیرید. کالایی که در این ایام دارای رشد قیمتی قابل توجهی بوده است.

 

ورق ها و پانل های کامپوزیت آلومینیومی ضد اشتعال و نسوز هستند.

آلومینیوم به عنوان ماده ای نسوز در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود.
هنگامی که به آلومینیوم تا 600 درجه سیلیسیوس حرارت وارد شود جالب است بدانید که کامپوزیت آلومینیومی ذوب می شود اما مشتعل نمی شود.

در برخی از نماهای ساختمان ها از موادی ساخته شده است که امکان اشتعال دارند و ممکن است بسوزند

در برخی از پروژه ها بهتر است از ورق کامپوزیت نسوز یا ورق کامپوزیت ضد حریق برای نمای ساختمان استفاده کرد که هسته ی غیر هالوژنی و ضد حریق داشته باشد.

این مواد دوستار طبیعت نیز هستند و هیچ آسیبی برای طبیعت ندارند.

همچنین ورق ها و صفحات کامپوزیت آلومینیومی درصورتی که حرارت ببینند گاز های سمی تولید نمی کنند.

قیمت ورق کامپوزیت بسته به نوع و کاربرد هایی که دارد متفاوت است
اما به طور کلی در کشور های اروپایی و آمریکایی قیمت ورق کامپوزیت آلومینیوم در هر متر مربع حدود 8.9 تا 20 دلار
و یا حتی ممکن است قیمت ورق کامپوزیت 15 تا 29 دلار در هر متر مربع باشد.

 

رابطه قیمت آهن و دلار چگونه است؟

رابطه قیمت ورق کامپوزیت و دلار از جمله مسائلی است که هیچ‌گاه نمی‌توان آن را کتمان کرد. به طبع ارزهای بین‌الملل اثرگذاری بر صنعت ساختمان را خواهند داشت.

ازاین‌رو دلار یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که معمولاً به‌صورت مستقیم روی قیمت ورق کامپوزیت تأثیر می‌گذارد. وقتی در مورد رابطه قیمت ورق کامپوزیت و دلار صحبت می‌کنیم منظورمان این است که هر چه قیمت دلار بالا برود، معمولاً تقاضا برای کامپوزیت نیز کم می‌شود.

از طرفی باید در نظر داشت که قیمت هر محصول آلومینیومی ، بسته به مواد اولیه‌ای که به‌واسطه استفاده از آن ساخته می‌شود و یا نوع و روش ساخت متفاوت است. جهت دریافت قیمت ورق کامپوزیت می‌توانید کلیک کنید.

 

 

نتیجه گیری

در نهایت یک تاثیر منفی دیگر که باز هم نشات‌گرفته از رابطه قیمت ورق کامپوزیت و دلار می‌باشد. کاهش تقاضا در بازار ملک خواهد بود. قیمت دلار روی مواد اولیه، دستگاه‌های تولیدی که از کشورهای دیگر وارد می‌شوند و معمولاً برای راه‌اندازی آن‌ها باید دلار صرف شود. حمل‌ونقل و تاثیرات روانی از جمله مسائلی است که موجب می‌شود دلار روی قیمت هر کالایی از جمله فلز آلومینیوم تاثیر بگذارد.

خریدارانی که در حوزه فلزات حضور دارند. معمولاً پس از شنیدن خبر افزایش قیمت حتی اگر دروغ و کذب هم باشد. در نهایت کل بازار را قبضه نموده و سعی می‌کنند که روی فلزات سرمایه‌گذاری کنند. مشکلی که رخ می‌دهد مربوط به افزایش قیمت در این ابعاد خواهد بود.

زیرا وقتی میزان تقاضا با عرضه همخوانی نداشته باشد. فروشندگان نیز برای کنترل وضعیت بازار سعی می‌کنند که روی این مسئله احاطه داشته باشند. سرمایه‌گذاری در بازار کامپوزیت البته یک روش بسیار عالی و زودبازده است. اما نباید موجب ایجاد جوی علیه این بازار شود و همه چیز را بر هم بریزد. همه چیز در بازار در نهایت به قیمت دلار ختم می‌شود.

 

برای دریافت قیمت ورق کامپوزیت و یا  لیست قیمت ورق کامپوزیت، کلیک کرده یا  توسط لینک روبرو با کارشناسان فروش آلوسوئیس باند در ارتباط باشید.

   نظرات :  

 


از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.

ساعت و تاریخ :

17:08- 1403/4/26